Тиждень історії та права.
Кожен повинен знати історію свого народу, своєї держави. Ми розуміємо, що без минулого немає сучасного, без традиційного немає нового. Для народу його історія - це не просто минуле, це його душа, особливо сьогодні, коли українці борються за своє майбутнє, свою незалежність та свої права.
Згідно з планом роботи Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів #1 та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, формування уміння використовувати теоретичні знання в різних життєвих ситуаціях, поглиблення знань з історії України, формування історичних компетентностей та виховання патріотизму з 11 по 15 листопада 2024 року в закладі освіти було проведено тиждень історії та права, де відбулися:
- у 7-Г класі ( учитель Катеринюк О.М) - урок на тему "Русь-Україна за Ярослава Мудрого", на якому учні розкрили багатопланову діяльність князя, аналізували історичні документи, робили висновки, відчули гордість за минуле свого народу,
- у 8-А класі ( учитель Катеринюк О.М ) - гра-вікторина "Де козак, там і слава", під час якої діти продемонстрували творчі здібності, відповідальність, товаристськість, повагу до думки інших, проявили інтерес до героїчного минулого держави і сьогодення, любов до Батьківщини,
- у 5-А класі ( учитель Катеринюк О.М ) - інтегрований урок- подорож "Історія світу та України на лінії часу". Уявна машина часу допомогла ознайомилися з важливими історичними подіями, а підбиваючи підсумки, грали у гру "Так чи ні?", готували проєкт як демонстраційний і пізнавальний матеріал.
Урок- мандрівка " Розвиток систем літочислення" у 5- Г класі ( учитель Слюсарчук С. В. ). Здобувачі освіти представляли творчі проєкти " Календар знаменних дат України", дізналися про юліанський та григоріанський календарі, визначили який тепер рік за мусульманським календарем та виконували практичні завдання з історичної математики. Історична гра " Давні Індія та Китай" у 6- А класі ( учитель Слюсарчук С. В. ). Загадки про давні цивілізації, завдання " Історична шафа"- розклади по полицях та " Реставратор" - віднови загублене в тексті , хронологічна розминка були цікавими та досить легкими для нушівців. На уроці з всесвітньої історії " Етнічна мозаїка Великого Степу" у 7-В класі ( учитель Слюсарчук С. В. ) здобувачі освіти дізналися про життя (господарство, суспільні відносини та державотворення) та релігійні уявлення ( світогляд тенгріанців) кочових племен. Працюючи в групах , діти створили цікаві проєкти про Хозарський каганат та Монгольську державу, згадавши, що ці держави пов'язані з історією Русі - України.