Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Мовознавча гра «Мовний ревізор»

Дата: 21 лютого 2024 о 17:47
Автор: Фріндт О. М.
23 перегляда

21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Саме у цей день кожен має змогу відчути себе частиною великого народу. Мова – це той інструмент, який об’єднує людей, націю в єдине ціле. Для сучасного вчителя надзвичайно важливо донести ці думки учням і ученицям, мотивуючи їх до пізнання глибин своєї рідної української мови.

З метою виховання любові до рідної мови, бажання зберегти її чистоту й неповторність у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 відбувся нетрадиційний урок у 8-А класі у формі мовознавчої гри «Мовний ревізор», під час якого Федосенко Тетяна Миколаївна перевтілилася із вчительки української мови та літератури на відому телеведучу Ольгу Фреймут, щоб перевірити, як учні закладу освіти знають українську мову. Команди дівчат «Зірочки» та хлопців «Гуцули» змагалися в конкурсах, показуючи не тільки знання, а й уміння працювати в команді. Їх завданням було назбирати якомога більше емблем «Я люблю рідну мову», щоб отримати відзнаку «Мовного ревізора».

Спершу сплели «Прикметниковий віночок», показавши всі грані й барви української мови. Наступним завданням для команд було знайди на картинках із різними написами (реклама, вивіски, оголошення) помилки і відредагувати їх. Продовжили рекламувати українську мову в конкурсі «Логотип», створивши футболки з мовним логотипом. Оскільки українська визнана однією з наймилозвучніших мов, послухали пісню, присвячену нашій солов’їній, калиновій, українській мові під час музичної паузи-перепочинку. Відео репу про мову не просто вразило всіх, а й прокачало серця, вистукуючи звуками, словами, скоромовками на всі букви алфавіту.

У наступному конкурсі змагалися капітани команд Слюсарчук Дарина та Небила Артемій, які писали на дошці справжній словниковий диктант зі слів-картинок на екрані, за результатами якого принесли своїм командам рекордну кількість емблем і, звісно, показали міцні знання з орфографії.

Конкурс «Наголос» був індивідуальним для кожного гравця команд і показав, що над наголошуванням слів ще треба працювати. Мотиваційним був і реп про наголоси з досвіду підготовки до ЗНО на 200, з якого учні й учениці дізналися, скільки слів вони вживають неправильно, дехто навіть щиро дивувався.

Завершилася перевірка творчою п’ятихвилинкою «Муки творчості», адже творчість – це природна потреба людини. Тарас Шевченко, наприклад, із раннього дитинства малював, Леся Українка у 9 років написала першу поезію, а Максим Рильський – у 7. Конкурс показав, що це справді нелегко, адже заримувати дані слова, щоб утворилися віршовані рядки про мову, вдалося лише команді «Зірочки». Саме вона в підсумку й перемогла, набравши більшу кількість емблем «Я люблю рідну мову», та отримала відзнаку «Мовний ревізор рекомендує». Щирі вітання учасникам гри висловили заступники директора закладу освіти Пецюх Андрій Михайлович та Шмиг Марія Василівна, класний керівник Сойка Ольга Іванівна, вчителі української мови та літератури закладу освіти, які були присутні на уроці.

Отож, шануймо рідну мову, піклуймося про її чистоту, захищаймо її від лютого ворога, щоб зберегти й передати наступним поколінням, адже без мови немає країни, немає майбутнього.

+3

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.